top of page

Jaro

 

Jaro začíná skutečnou záplavou barev. Květy zářivých odstínů, svěží zeleň a narůžověle hnědá poupata zdobí lesy, louky a zahrady. Rudé tulipány, fialový šeřík a žloutkově žluté petrklíče určují celkový charakter období.

Použité fotografie: www.into-mind.com "How to use your colours", text: www. beauty-style.cz "Barvy ročních období"

 

Barevné kombinace

 

Při volbě barevnosti svatební kytice vychází florista z barevné typologie. Přirozená barva pleti, očí a vlasů říká, jaký jste typ. Rozlišujeme jarní, letní, podzimní nebo zimní typ. Ke každému ročnímu období exisuje škála barev, která kombinuje ideální barvy podtrhující Váš vzhled.

JAK SI VYBRAT

SVATEBNÍ KYTICI

V podstatě  můžete nosit všechny barvy, důležité je vybrat jejich správný odstín.

 

Výběr barev květin ovlivňují druh, sezóna, cena, osobní přání ad. Úlohou floristy je vhodnou kombinací docílit perfektního výsledku.   

Léto

 

Dusné horko a oslnivé světlo jako by zahalovalo zářivé barvy léta jakýmsi závojem. Hnědé, béžové a žluté tóny půdy vypadají jako vybledlé sluncem. Jemná žlutozelená barva listu se proměnila v temnou, trochu namodralou zeleň. Svěží a jasné jsou barvy vody: tyrkysová, temně modrá a barva mořské zeleně.

podzim-barvy.png

Podzim

 

Barvy podzimu jsou zemité, syté, zářivé a teplé. Intenzívně tu září celá paleta barvícího se listí, barvy zralé úrody na polích i na stromech. 

Zima

 

Zima pak zahalí celou přírodu

do zářivé bílé. Pestrost si udělala prázdniny. Navzdory zeleni jedlí, zářivé modři zimní oblohy a barevným západům slunce dominuje stále kontrast bílé a černé.

bottom of page