top of page

Typy svatebních kytic

 

Podle výsledného vzhledu rozeznáváme kulaté a převislé tvary svatebních kytic. Kulatá vazba květin je často označována jako "tradiční kulatá" nebo "klasický Biedermayer".

  

Ostatní tvary kytic nazývané

např. "úzká kulatá", " žezlo", "snop" aj., květinová aranžmá ve tvaru koulí, košíků, kabelek  ad. řadíme do skupiny atypických svatebních kytic.

JAK SI VYBRAT

SVATEBNÍ KYTICI

Kulaté svatební kytice

 

Kulatá svatební kytice je nejoblíbenějším typem a sluší především romantickým nevěstám. Hodí se ke svatebním šatům se širokou sukní, jednoduchým i více zdobeným. Je vhodná pro drobnější, menší postavy. Jste-li vyšší postavy a chcete kulatou kytici, je vhodné ji prodloužit směrem dolů.

Převislé svatební kytice

 

Převislá svatební kytice je vhodná ke svatebním šatům jednoduššího střihu, áčkové sukni i úzké sukni bez výrazného zdobení, aby kytice vynikla. Převislé kytice jsou vhodné pro vyšší postavy. U nevěst menšího vzrůstu navrhujeme rozvolněné, lehce přepadavé a kratší tvary.

Atypické svatební kytice

 

Atypické svatební kytice a dekorace jsou vhodné pro méně tradiční svatební šaty, vyniknou u elegantních střihů s jednoduchými liniemi.  Sluší spíše extravagantním typům nevěst. Pro bohatě zdobené šaty volíme spíše klasické tvary svatební vazby. Do této skupiny svatebních kytic patří různé košíčky, koule, kabelky, závěsy na předloktí, rukávníky, návleky na zápěstí, prsteny s vlečkou, štoly, vřetena a žezla, vějíře atd.

 

 

Květinové šperky mohou doplnit nevěstin outfit o náušnice, náhrdelníky, prsteny, čelenky, hřebínky, spony aj.

bottom of page